
Страдате ли често от уроинфекции? Изпитвате ли ежедневен дискомфорт, парене или често уриниране? Не пренебрегвайте тези състояния, защото те не са „нормални“.
Всеки е склонен към уроинфекции, но лятото е сезон, който предразполага към излизане от обичайната среда, към която организмът ни е свикнал. Смяната на режима, промяна в количеството сън, храната и дори водата, която пием може да отслабят имунната система и да ни направят уязвими.
КАКВИ РИСКОВЕ КРИЯТ ВОДНИТЕ ЗАБАВЛЕНИЯ?
Плуването в морето и басейните е едно от летните удоволствия, а и е прекрасен начин да избягаме от жегата. Но, както повечето знаем, водата в тях крие рискове за здравето. Взаимодействието с дезинфекциращи препарати или занижена хигиена застрашават здравето на пикочната система.
Най-често безпокойството е от гъбички и вагинални инфекции, но не са малко жените, които се оплакват от цистит след прекарана почивка. Ако външната температура е по-ниска от тази на водата, при излизането с мокрия бански е много лесно човек да се простуди, защото се задържа влага в областта на корема и кръста. Същото е и ако водата е студена и се излезе на топло. Проблемът опира до адаптацията на организма към тези амплитуди. За да се предпазим , може просто да спазваме правилото – да не стоим край басейна или на плажа с мокър бански, а да се подсушаваме добре или преобуваме със сух.
КОЙ Е НАЙ-ЧЕСТИЯТ ПРИЧИНИТЕЛ НА УРОИНФЕКЦИИТЕ?
Въпреки простите и универсални препоръки е добре да знаем повече за причинителите, както и за превенцията, за да не стигаме до сложни медикаментозни лечения.
Живите бактерии присъстват естествено, както в стомашно-чревния тракт, така и в пикочо-половата система. Така познатите „лоши“ бактерии обаче навлизат в пикочните пътища и създават колонии. При спад, например, в имунната система се увеличава податливостта от проникване на такива бактерии. Най-честият виновник за пикочните инфекции е бактерията Еscherichiacoli (E. coli). Тя се установява в пикочния мехур (т.нар. цистит) и достига до бъбреците. Жените са изключително податливи на този тип бактериална атака, тъй като уретрата е само няколко сантиметра и представлява вход за уроинфекциите.
Няколко интересни факта за пръчицата E. coli:
- Бактерията има над 45 различни щама и е естествена част от тялото на хората и животните. Някои разновидности на пръчицата са безвредни, други могат да причинят от хранително отравяне до инфекции на пикочните пътища, въпреки че домът на повечето Е. coli е храносмилателният тракт и е неизменна част от микробиома.
- Противно на разпространеното си болестотворно действие, малкият пакостник не може да живее във въздуха и не се предава чрез кихане. Намира се обаче по всички предмети – от дъската за рязане в кухнята до клавиатурата на компютъра ни в офиса, а тази инвазия е наречена фекално замърсяване. Най-сигурният начин да го задържим, там където му е мястото е спазването на висока лична хигиена.
КАКЪВ Е ПРОБЛЕМЪТ?
Лошите бактерии са част от естествената флора на организма, така при една или повече предпоставки, тялото губи контрола над тяхната численост и те се превръщат в причинител на инфекция. При безконтролното си делене, те отделят токсини, които са причинител за поява на симптоми и неразположения, както и за сериозни здравни последствия.
Такива предпоставки са:
- Промяна в хормоните нива
- Честа сексуална активност
- Дисбаланс на добри и лоши бактерии в пикочо-половата област
- Досег с басейни и препаратите, които се използват в тях
- Бременността, тъй като тя отпуска и променя позицията на уретрата
Най-широко прилаганата терапия е антибиотична. По-продължителната употреба на антибиотиците обаче води до бързо повишаване на устойчивостта на бактериите. Те проявяват способност да мутират и да се закрепват за стените на пикочните пътища, поради което борбата за баланс и здраве става трудна и продължителна.
Нелекуваните или неправилно третирани инфекции, причинени от бактерии, придружени с отслабена имунна система, могат да доведат до бъбречни проблеми с повишена температура, болки, повръщане и кървене.
КАКВО Е РЕШЕНИЕТО?
Използването на естествени продукти, които не нарушават баланса на бактериалната флора и намаляват възможността за повторна поява на инфекцията, са изключително важни и полезни за превенция и като съпътстващ елемент от лечението.
Lactoflor Urobiotic е 100% натурален продукт, който съставлява тройна комбинация за здравето на уринарния тракт. Трите му съставки допринасят за нормалното функциониране, подкрепят отделителната дейност на организма и подпомагат дейността на имунната система.
КАК ДЕЙСТВА LACTOFLOR UROBIOTIC?
Lactoflor Urobiotic е изцяло натурален продукт, подходящ за мъже и жени, несъдържащ консерванти и ГМО, базиран на иновативен пробиотичен бленд с D-маноза и червена боровинка, който ни осигурява:
- Комбинирана терапия при инфекции на уринарния тракт
- Уроантисептично действие с бърз ефект
- Бърз възстановителен процес
- Възможност за продължителна употреба без странични ефекти
Традиционните методи за борба с уроинфекциите могат да елиминират, както болестотворните организми, така и естествената флора на пикочните пътища и ги оставят уязвими за повторно заразяване. Lactoflor Urobiotic служи и като превенция от повторната поява на инфекции в уринарния тракт, като запазва „добрите“ бактерии и установява баланс. Може да бъде използван самостоятелно, но е много подходящ и в комбинация с антибиотично лечение.
КАКВО ПРАВИ LACTOFLOR UROBIOTIC ТОЛКОВА ЕФЕКТИВЕН?
Приемът на щамове „добри“ бактерии доказано служи за превенция и лечение. Ако в уринарния тракт има повече от тях, то рискът от уроинфекции, рязко намалява. Това е така, защото бактериите, изграждащи естествената микросреда в тази част на тялото, произвеждат вещества, които възпрепятстват прикрепянето на E. coli и други патогени към клетъчните стени, а отделяният муцин служи като бариера и защитава пикочната система по напълно естествен начин. Пробиотикът намалява възпалението и облекчава симптомите чрез прякото си стимулиращо действие над имунните сили на организма.
Повече за състава и действието на LACTOFLOR UROBIOTIC можете да прочетете като кликнете на бутона по-долу:
НАУЧИ ПОВЕЧЕ ЗА UROBIOTIC
Коментирайте тази статия!