Пребиотичните фибри помагат за подхранването на растежа на добрите бактерии, които съществуват естествено в червата, като допринасят за среда, оптимална за доброто здраве на храносмилателния тракт.
В днешната статия ще се потопим в историята на пребиотиците, пробиотиците и тяхната роля за имунната ни система.
ПОДДЪРЖАЙТЕ ЧЕРВАТА СИ В БАЛАНС
С ПРЕбиотици
Нашата храносмилателна система, или червата, е чудесно интелигентна и чувствителна горивна система. Тя е предназначена да разгражда храните и да абсорбира хранителните им вещества, така че да могат да се превърнат в енергия.
В ролята си на централен хранителен център, тя дава на червата ни главна роля в общото ни благосъстояние. Когато е в баланс, нашата храносмилателна система допринася за нашето здраве по няколко начина. За да се поддържа този баланс, е важно да се предотврати размножаването на „лошите бактерии“ в стомашно-чревния тракт.
Пребиотиците са храната на добрите бактерии
Фибрите с пребиотични ефекти (като фибрите на Lactoflor Fibers) подхранват и са храната на добрите бактерии, които съществуват естествено в червата.
Когато консумираме фибри, те ферментират в дебелото черво от бактериите, които живеят там. Ферментацията произвежда странични продукти (или храна) и околната среда, от която бактериите се нуждаят, за да се размножават.
ПРЕбиотиците хранят ПРОбиотиците
Пребиотичните фибри не само укрепват и значително увеличават добрите бактерии, но помагат за потискане на лошите бактерии, насърчавайки оптимална среда за добро здраве на храносмилането.
Знаете ли че… Препоръчително е да ядем от 25 грама фибри на ден.
Да си припомним за ПРОбиотиците
Пробиотиците са живи микроорганизми, които функционират като добри бактерии в червата.
Поглъщането на храни, които ги съдържат, или приемането на пробиотични добавки могат да помогнат за повторно заселване на полезните бактерии, преодолявайки лошите бактерии.
Пробиотиците се намират в: киселото мляко, кефир, извара, сирене чедър, кисело зеле, комбуча, кисели зеленчуци, кимчи, мисо и темпе.
Да обобщим за ПРЕбиотиците
Пребиотиците са въглехидрати, които действат като храна за полезните бактерии в червата. Тези въглехидрати пътуват неразградени до дебелото черво, където ферментират и произвеждат малки верижни мастни киселини, които хранят чревната флора. Не всички растителни храни функционират по този начин, но тези, съдържащи специфични видове разтворими фибри – включително пшеничен декстрин го правят.
Пребиотиците се намират в: лук, чесън, праз, соя, корен от цикория, мед, банан, артишок.
Знаете ли че…
Бактериите превъзхождат човешките клетки в тялото ви с около 10 към 1.
Но вече знаете, има добри и лоши бактерии. Да се погрижим за добрите. 🙂
Нашето дебело черво съдържа трилиони бактерии и голяма част от тях е важна за доброто храносмилателно здраве. Бактериите ни помагат да смиламе храната, да абсорбираме хранителните вещества и да повишим имунитета си срещу вируси.
Лошите бактерии ни разболяват.
Понякога вредните бактерии се размножават извън контрол. Това може да причини стомашно-чревни проблеми. Освен това възрастта, стресът, лошото хранене, цялостното здравословно състояние и факторите на околната среда могат да играят роля в разрушаването на колониите от добри бактерии, създавайки дисбаланс в чревната флора.
Пробиотиците ни помагат да останем балансирани.
Приемайте пробиотици за подобряване на баланса между добрите и лошите бактерии в дебелото черво. И не забравяйте за фибрите.
Добавянето на пребиотични фибри към вашата диета може да помогне на добрите бактерии да процъфтяват, което от своя страна помага да се поддържа баланс в храносмилателната ви система. LACTOFLOR NATURAL FIBERS – 100% натурални фибри, извлечени от корена на цикория с клинично доказан ефект при помощта на нередовен стомах. Те спомагат за изчистване на организма от токсини и редуциране на теглото, подобряват усвояването на калций в организма. Затова препоръчанта дневна доза е поне 10g хранителна добавка.
Коментирайте тази статия!